Back to Question Center
0

Чи можливо запобігти масовій атаці Ransomware? - Відповідь від Semalt

1 answers:

Вважається, що Ransomware та віруси є двома небезпечними формами інтернет-загроз. Оскільки медичні препарати, що минули з дня існування, перешкоджають медичним сестрам та лікарям надавати належні медичні послуги своїм пацієнтам, зловмисники та віруси обмежують доступ користувачів до свого комп'ютера. За таких обставин навіть першокласні та відомі антивірусні інструменти не працюють належним чином. Кілька днів тому неприємний шматочок шкідливого програмного забезпечення заразив велику кількість комп'ютерних пристроїв. Експерти з технічних питань стверджують, що через двадцять годин було порушено понад сімдесят тисяч машин, у тому числі десятки комп'ютерних систем, розташованих у лікарнях Англії та Сполучених Штатів. Навіть комп'ютерні пристрої офісів FedEx у Великій Британії та Міністерстві внутрішніх справ Росії постраждали від цього вилучення. Протягом кількох годин випадки комп'ютерних загроз були повідомлені на п'яти континентах по всьому світу .

Найцікавіше, що велика кількість користувачів Windows були заражені. Вони просто встановили свої улюблені інструменти Microsoft і отримали вплив протягом кількох секунд. Навіть користувачі Windows XP були серйозно заражені і не могли нічого, крім забути про свої комп'ютерні системи в цілому.

Старший менеджер успіху клієнтів Semalt , Нік Чайковський, обговорює, як уникнути подібних дратівливих нападів.

Ось що сталося

Група хакерів розгорнула конкретні віруси та цільові сервери Microsoft у значній кількості. Основними цілями були протоколи спільного використання файлів, блокування повідомлень сервера та інші..Основними цілями були сервери, які не отримували жодних оновлень після березня 2017 р. З патчем MS17-010. Пізніше одна і та ж група хакерів напала на системи ExternalBlue та офіси національної безпеки і просочила їх дані в Інтернеті.

Винахід був названий WannaCry. Вона не поширилася по всьому світу, оскільки хакери запрограмували його розповсюдження лише в обмеженій кількості країн. Він поширювався з однієї комп'ютерної системи в іншу через кліки та вкладення електронної пошти. Єдиний спосіб позбутися від нього - видалити велику кількість програм, зокрема антивірусних та антишарісних програм .

Через зовнішні експерименти, віруси та зловмисне програмне забезпечення автоматично встановлюються в комп'ютерні системи. Певний медіаплеєр, названий DoublePulsar, викликав багато проблем для своїх користувачів по всьому світу. Він постійно поширював WannaCry з одного комп'ютера на інший і потенційно заражав сотні-тисячі пристроїв одночасно. З іншого боку, вилучення таких програм, як Locky, вимагало від своїх користувачів взаємодії з хакерами. Після того як ви відкрили файл зі словом, WannaCry буде автоматично поширюватися на вашу систему. Chris Domman, AlienVault, в інтерв'ю Gizmodo сказав, що він зміг взяти під контроль шкідливе програмне забезпечення та зловмисники, щоб зберегти велику кількість комп'ютерних систем у всьому світі. Ми вважаємо, що хакери постійно розробляють нові інструменти та стратегії, щоб викрасти іншу інформацію. Дослідники виявили, що хакери просять викупу через біткойн лише тому, що ніхто не може скасувати платежі на біпкіні .

Якщо ви вважаєте, що ви стали жертвою WannaCry або іншого подібного інструменту, слід оновити антивірусне програмне забезпечення якнайшвидше. Важливо також, щоб ви не натискали спливаючі вікна та відкривали вкладення електронної пошти. Хробаки Conficker знаходилися в обігу протягом кількох днів. Вони можуть заразити велику кількість ноутбуків та мобільних пристроїв у найближчі місяці. Таким чином, важливо регулярно завантажувати та встановлювати програмне забезпечення та програми безпеки Source .

November 28, 2017